Misja: „Zapewnienie wsparcia rodzinom, dzieciom będącym w trudnych sytuacjach życiowych,
pomoc w usamodzielnianiu się wychowanków oraz zapewnienie pomocy i wsparcia
osobom niepełnosprawnym oraz osobom znajdującym się w sytuacjach kryzysowych.”
A A A

AKTUALNOŚCI

 • Wycieczka zorganizowana dla dzieci z rodzin zastępczych z terenu Powiatu Przemyskiego.

  13 października 2017 roku odbyła się wycieczka po ciekawych miejscach w Przemyślu zorganizowana przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Przemyślu oraz Stowarzyszenie Rodzin Zastępczych „Nasze Dzieci”.

   
 • Spotkanie opłatkowe rodzin zastępczych z terenu Powiatu Przemyskiego.

  W dniu 18 stycznia 2014 r. odbyło się spotkanie opłatkowe rodzin zastępczych funkcjonujących na terenie Powiatu Przemyskiego. Opłatek zorganizowało Stowarzyszenie Rodzin Zastępczych „Nasze Dzieci” zrzeszające rodziny zastępcze z terenu Powiatu Przemyskiego przy współudziale Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Przemyślu.

  W imprezie uczestniczyli znamienici goście: P. Marek Rząsa Poseł na Sejm RP, P. Jan Pączek Starosta Przemyski, P. Marek Kudła Wicestarosta Przemyski, P. Tomasz Wardęga Dyrektor Biura Poselskiego P. Piotra Tomańskiego Posła na Sejm RP, P. Jolanta Jabłońska Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Przemyślu, Ks. Artur Joniec Dyrektor „Caritas”. Uroczystość uświetniło przedstawienie jasełkowe w wykonaniu dzieci z grupy teatralnej „Supełek” działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Krasiczynie prowadzonej przez P. Bogumiłę Zwolińską oraz występ młodzieży z Katolickiej Świetlicy Profilaktyczno Wychowawczej „Oratorium” w Przemyślu. Uczestniczące w imprezie dzieci i młodzież – wychowankowie rodzin zastępczych, zostały obdarowane przez Św. Mikołaja prezentami.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania imprezy.

   

   
 • Piknik Rodzinny - Kuńkowce 2013

  W dniu 25 maja 2013 r. odbył się z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego Piknik Rodzinny dla rodzin zastępczych z terenu Powiatu Przemyskiego. Impreza została zorganizowana przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Przemyślu, przy współudziale Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Ziemi Przemyskiej i odbyła się na terenie Wioski Fantasy w Kuńkowcach.

   
 • K O M U N I K A T

  Uprzejmie informujemy, że Fundacja TZMO SA Razem Zmieniamy Świat zainicjowała projekt „Damy radę”. Jego głównym celem jest pomoc osobom, które stanęły w obliczu konieczności zapewnienia opieki swoim bliskim z powodu ich zaawansowanego wieku, przewlekłej choroby lub innych poważnych schorzeń. W ramach projektu powstał m.in. bezpłatny poradnik „Damy Radę”, który gromadzi najważniejsze informacje i wskazówki przydatne w opiece nad przewlekle chorym w domu. Uzupełnieniem wskazówek zawartych w Poradniku jest strona internetowa www.damy-rade.info. Istnieje również możliwość organizacji bezpłatnych warsztatów dla osób, które chciałyby pogłębić swoja wiedzę.

  Poradnik można pobrać lub zamówić na stronie www.damy-rade.info.

   
 • Spotkanie opłatkowe rodzin zastępczych z terenu Powiatu Przemyskiego

  Spotkanie opłatkowe rodzin zastępczych
  z terenu Powiatu Przemyskiego

   

  W dniu 26 stycznia br. odbyło się spotkanie opłatkowe rodzin zastępczych funkcjonujących na terenie Powiatu Przemyskiego. Spotkanie zorganizowano z inicjatywy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Przemyślu przy współudziale licznych sponsorów oraz rodzin zastępczych. W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście: Starosta Przemyski P. Jan Pączek, Wicestarosta Przemyski P. Marek Kudła oraz Przewodniczący Rady Powiatu Przemyskiego P. Ryszard Adamski....