Misja: „Zapewnienie wsparcia rodzinom, dzieciom będącym w trudnych sytuacjach życiowych,
pomoc w usamodzielnianiu się wychowanków oraz zapewnienie pomocy i wsparcia
osobom niepełnosprawnym oraz osobom znajdującym się w sytuacjach kryzysowych.”
A A A

Wycieczka zorganizowana dla dzieci z rodzin zastępczych z terenu Powiatu Przemyskiego.

13 października 2017 roku odbyła się wycieczka po ciekawych miejscach w Przemyślu zorganizowana przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Przemyślu oraz Stowarzyszenie Rodzin Zastępczych „Nasze Dzieci”. W imprezie wzięły udział dzieci z rodzin zastępczych z terenu Powiatu Przemyskiego.

Dzięki przewodnikom turystycznym z PTTK w Przemyślu, dzieci poznały historię Zamku Kazimierzowskiego. Zwiedziły Basztę Północną i Wschodnią, lochy zamku oraz salę widowiskową na której m.in. swoje spektakle przedstawia Teatr „Fredreum”. Ciekawą atrakcję stanowiło przejście podziemiami przemyskiego rynku.

 

 

Po lekcji historii przyszedł czas na rozrywkę. Dzięki uprzejmości właściciela firmy EUROBUS dzieci przetransportowano do kręgielni „Chochlik” w Przemyślu, gdzie czekał na dzieci poczęstunek oraz możliwość sprawdzenia swoich sił i umiejętności w grze w kręgle. Wszyscy świetnie się bawili, a zabawie towarzyszyła miła atmosfera. Wspomnienia pozostaną na długi czas.

 

 

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Przemyślu dziękuje wszystkim osobom zaangażowanym w zorganizowanie przedsięwzięcia oraz Zarządowi i Radzie Powiatu Przemyskiego za finansowe wsparcie.